چگونه با گوگل کیپ یا Google Keepکار کنیم؟ :: مشاوره دیجیتال مارکتینگ | برند سازی در حوزه سلامت

مشاوره دیجیتال مارکتینگ | برند سازی در حوزه سلامت

امیر عباس رحیمی |مشاور دیجیتال مارکتینگ| برند سازی در روانشناسی و پزشکی

مشاوره دیجیتال مارکتینگ | برند سازی در حوزه سلامت

امیر عباس رحیمی |مشاور دیجیتال مارکتینگ| برند سازی در روانشناسی و پزشکی

صاحبان کسب و کار در هرزمینه ای ،با استفاده از دیجیتال مارکتیگ برمبنای متد وشیوه های علمی روز دنیا می توانید به توسعه کسب و کارها ، کسب جایگاه بهتر و حضور پررنگ تر در بازار نسبت به رقبا ،دریافت سهم ذهن بالاتری از مشتریان وتقویت برند با هدف گذاری و تدوین استراتژی به صورت کاملا موثر دست یافت . قدم اول برای یافتن راه کاری قابل اعتماد جهت افزایش بازدهی اقتصادی شرکت شما دریافت خدمات مشاوره کسب و کار می باشد.

شما می توانید برای موفقیت در این مسیرحضور مشاور دیجیتال مارکتینگ را در کنار خود حس کنید .
فقط با یک تماس به :
مشاوره دیجیتال مارکتینگ:
امیر عباس رحیمی
کارشناس ارشد روانشناسی و مشاور دیجیتال مارکتینگ

شماره تماس:

09190742124

راه های دیگر تماس با امیر عباس رحیمی

www.myss.ir/ravanmarket

آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

چند روز در یکی از آموزش های اینستاگرامی یک مطلب خوب در خصوص تولید محتوا دیدم که توجه ام را جلب نمود در این  مطلب در خصوص یکی از ابزارهای بسیار مفید تولید محتوا نام برده بود، به نام  گوگل کیپ،خوشم آمد . تصمیم گرفتم اطلاعات بیشتری تهیه نمایم و در سایت روان مارکت درج کنم . در ادامه همراه  مشاوبازاریابی و برندینگ در روانشناسی باشید .

آموزش گوگل کیپ ، بهترین و کاملترین اپ یادداشت برداری

نویسنده:سید ایوب کوکبی

 

آموزش گوگل کیپ

گوگل کیپ یا Google Keep سازماندهی و ثبت اطلاعات و ایده‌ها را بسیار آسان کرده است. کاربران به راحتی میتوانند ایده و افکار خود را در مکانی امن ثبت و با همکاران خود به اشتراک بگذارند. در مطلب حاضر ماریو آنیما مدیر محصول گوگل کیپ ، نکات و ترفندهایی برای استفاده بهتر از این ابزار به ما معرفی میکند. در ادامه با آموزش گوگل کیپ نت نوشت همراه باشید.

گوگل کیپ یا Google Keep سازماندهی و ثبت اطلاعات و ایده‌ها را بسیار آسان کرده است. کاربران به راحتی میتوانند ایده و افکار خود را در مکانی امن ثبت و با همکاران خود به اشتراک بگذارند. در مطلب حاضر ماریو آنیما مدیر محصول گوگل کیپ ، نکات و ترفندهایی برای استفاده بهتر از این ابزار به ما معرفی میکند. در ادامه با آموزش گوگل کیپ نت نوشت همراه باشید.

 

 

بیشتر بخوانید: معرفی یستم کسب درآمد از اینترنت

آموزش گوگل کیپ

۱- ضبط یادداشتهای صوتی

زمانی که در حال حرکت هستید و فرصت کافی برای نوشتن ندارید توسط اسمارت‌فون اندرویدی و iOS خود و تنها با ضبط صدا میتوانید افکار و ایده‌هایتان را ذخیره کنید. برای این کار اپلیکیشن گوگل کیپ را اجرا کنید، روی آیکون میکروفون در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید و یادداشت صوتی بگذارید. در پایان صحبت، یادداشت به صورت خودکار متوقف و صفحه جدیدی باز میشود که از طریق آن میتوانید عنوان پیام و بازپخش صدا را ببینید. این یادداشت بعدا در نسخه دسکتاپ نیز در دسترس شما خواهد بود.

ضبط یادداشتهای صوتی در گوگل کیپ

ضبط یادداشتهای صوتی در گوگل کیپ

 

۲- استخراج متن از تصویر

گاهی یک تصویر گویای هزاران حرف است. با استفاده از توانایی OCR گوگل، به راحتی میتوانید از دست‌نوشته‌های خود عکس بگیرید و سپس با انتخاب Grab Image Text متن داخل آن عکس را استخراج و به صورت جداگانه ذخیره کنید. مراحل کار را به صورت تصویری ببینید.

استخراج متن از تصویر در گوگل کیپ

استخراج متن از تصویر در گوگل کیپ

 

۳- نقاشی و جستجو بین یادداشتها

در گوگل کیپ امکان ترسیم تصاویر نیز وجود دارد. برای تسلط به این آیتم از آموزش گوگل کیپ آیکون قلم در گوشه پایین را انتخاب کنید. این کار باعث نمایش یک سری تنظیمات و قابلیت ها خواهد شد. با رنگها، سایه‌ها و سایر امکانات این جعبه ابزار بازی کنید تا متوجه کارکرد آنها شوید. بعد از اینکه نقاشی مورد نظر را کشیدید به راحتی می توانید آن را با همکاران خود به اشتراک گذاشته و یا اگر نقاشی شما یک دست‌نوشته باشد بعدا میتوانید بین این یادداشتها جستجوی متنی داشته باشید.

یکی از قابلیتهای جالب Google Keep امکان جستجو تصاویر بر اساس کلماتی است که در آنها وجود دارد. مثلا سر کلاس از وایت‌بردی عکس گرفته‌اید که بر روی آن کلمه پروپوزال نوشته شده است. بعدا موقع جستجو اگر دنبال کلمه پروپوزال بگردید آن تصویر نیز جزء نتایج ظاهر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: 

۴- انتقال یادداشتها از Google keep به گوگل‌داک

در حال نوشتن یک تحقیق در گوگل‌داک هستید که یادتان می‌افتد اطلاعاتی مرتبط در گوگل‌کیپ ذخیره کرده‌اید، در آموزش گوگل کیپ به شما می گوییم که کافی است بر روی منوی Tools در گوگل‌داک کلیک کرده و Keep Notepad را انتخاب کنید. در این هنگام برنامه کیپ در سایدبار نمایش داده خواهد شد. شما میتوانید بین یادداشتهای خود اسکرول و یا جستجو کنید و در نهایت با درگ کردن آیتمهای مورد نظر به گوگل‌داک این کار را به سادگی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: انواع  بازار یابی بی 2 بی

انتقال یادداشتها از Google keep به گوگل‌داک

انتقال یادداشتها از Google keep به گوگل‌داک

اگر در گوگل کیپ نسخه اسمارت‌فونی هستید کافی است تا یادداشت مورد نظر را انتخاب کرده، بر روی منو (سه نقطه) رفته و Copy to Google note را انتخاب کنید. همچنین میتوانید در قسمت Take a note یک یادداشت بگذارید. گوگل به صورت پیش فرض یادداشت هایی را که در این بخش وارد میکنید به صورت خودکار به داکیومنت فعلی که در گوگل داک در حال مطالعه آن هستید لینک میکند.

بیشتر بخوانید: با روان مارکت آشنا شوید

۵- استفاده از اکستنشن کروم

در هنگام وبگردی نیز میتوانید نت برداری کنید. برای این کار اکستنشن گوگل‌کیپ را دانلود  و نصب کنید. در هر سایتی که هستید کافی است تا بر روی آیکون اکستنشن کلیک کرده و یادداشت مورد نظر را وارد کنید. گوگل به صورت خودکار آدرس آن وبسایت را به همراه یادداشت ذخیره میکند و در دفعات بعد که به آن سایت مراجعه کنید یادداشت مرتبط را نیز مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: خرید هاست مطکئن

استفاده از اکستنشن کروم برای دسترسی ساده تر به گوگل کیپ

استفاده از اکستنشن کروم برای دسترسی ساده تر به گوگل کیپ

 

 

۶- ارسال یادداشت‌ها از گوگل‌کیپ به سایر اپلیکیشنها

گاهی اوقات اعضای یک تیم محتوای سایر شبکه‌های اجتماعی را در Google keep ذخیره میکنند و گاهی هم بالعکس میخواهیم در هنگام ارسال یکی ایمیل و یا در یک شبکه اجتماعی یادداشتهای کیپ خود را استفاده کنیم. برای اینکار سه نقطه پایین گوشه راست برنامه را انتخاب کنید و بعد از انتخاب Send آن برنامه‌ای که میخواهید یادداشت شما به آنجا ارسال شود را انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید: 6 عاملی که در کیفیت یک لینک موثرند

۷- رنگی کردن یادداشتها و برچسب‌گذاری آنها برای جستجوی سریعتر

جهت سازماندهی یادداشتها با کدهای رنگی، روی سه نقطه پایین سمت راست یادداشت کلیک کرده و از بین رنگهای موجود یکی را انتخاب کنید تا آن یادداشت را به صورت متمایز و سریعتر پیدا کنید. همچنین امکان اضافه کردن برچسبها را نیز دارید. کار اضافه کردن برچسبها را میتوانید با هشتگ نیز انجام دهید. یادداشت مورد نظر را انتخاب کرده و با زدن # لیستی از برچسبهای قبلی ظاهر شده که یا انتخاب میکنید و یا مورد جدید را تایپ میکنید. این یک میانبر سریع برای برچسب‌گذاری تصاویر است.

رنگی کردن یادداشتها و برچسب‌گذاری آنها برای جستجوی سریعتر

رنگی کردن یادداشتها و برچسب‌گذاری آنها برای جستجوی سریعتر

بیشتر بخوانید: برند سازی دیجیتال مارکتینگ

۸- افزودن یادآور به یادداشتها

برخی از یادداشتها تنها در یک موعد و یا بازه‌زمانی به کارتان می‌آید. برای اینکه این یادداشتها را سروقت رسیدگی کنید کافی است تا روی آیکون انگشت آن یادداشت کلیک کرده و یادآور مورد نظر را تنظیم کنید. در این قسمت علاوه بر اینکه میتوانید تاریخ و زمان دقیق تعریف کنید امکان انتخاب تاریخ‌های پیش‌فرض و پرکاربردی مثل امروز، فردا و هفته بعد نیز وجود دارد. جالب است بدانید این یادآورها به صورت خودکار به سایر اپهای گوگلی مثل گوگل تولز، گوگل کلندر و یا حتی دیوایس اندرویدی شما متصل است و در آنها نیز اطلاع رسانی میشود. البته برای گوگل کلندر مطمئن باشید که تنظیم نمایش یادآور آن فعال باشد.

بیشتر بخوانید: دوره  طراحی سایت  با ورد پرس

Google Keep ابزاری ساده، قدرتمند و جذاب برای ثبت یادداشتها و ایده‌های ذهنی است که به پشتوانه اعتبار شرکت گوگل بر روی پلتفرمهای مختلفی در دسترس است. یکی از مزیتهای اصلی استفاده از محصولات گوگل هماهنگی بی‌نظیر آنها است. وقتی اطلاعاتی در یکی از سرویسهای گوگل ثبت میشود به سرعت بر روی سایر سرویسها نیز در دسترس خواهد بود و از آنجایی که این اطلاعات متصل به اکانت گوگلی ماست و بر روی سرورهای قدرتمند گوگل ذخیره می شود خیالمان از بابت ذخیره این اطلاعات نیز راحت خواهد بود.

در این مطلب سعی کردیم نکات مهم و کلیدی استفاده از ابزار یادداشت برداری گوگل را تحت عنوان آموزش گوگل کیپ به شما ارائه دهیم، اگر سوال یا پیشنهادی داشتید حتما با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید:

  • ۹۹/۰۳/۲۴
  • مشاوره بازاریابی و برندینگ در روانشناسی| بازار یابی درحوزه روانشناسی و پزشکی

آموزش گوگل کیپ

برند سازی روانشناسی

تولید محتوای روانشناسی

مشاور دیجیتال مارکتینگ

گوگل کیپ

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.